List of Class Teachers

Pre School

Class Co ordinator : Ms.Amita Khanna

PS-AMs. Sanjana Kalra
PS-BMs.Manila Dhawan
PS-CMs.Divya Khanna
PS-DMs.Mridula Ghai
 PS-EMs.Natasha Jain
 PS-FMs.Isha Rawal
 PS-GMs.Maninder Kaur
 PS-HMs.Gurpreet Kaur
 PS-IMs.Ritu Asija
PS-JMs.Anju Wadhera
Pre Primary

Class Co ordinator : Ms.Neetu Khurana

PP-AMs.Shelly Malik
PP-BMs.Reena Sharma
PP-CMs.Prerna Sharma
PP-DMs.S.R.Chowdhury
 PP-EMs.Jyoti Adhikari
 PP-FMs.Jeevika S. Kumar
 PP-GMs.Madhu Mahani
 PP-HMs.Neha Gupta
 PP-IMs.Preeti Jaggi
PP-JMs.Rashmi Bhasin
Class I

Class Co ordinator : Ms.Kaveri Kamra

I-AMs.Lipika Kalra
I-BMs.Geetanjali Chaudhary
I-CMs.Juhi Grover
I-DMs.Rajni Mathur
 I-EMs.Anuradha Nirula
 I-FMs.Neerja  Bhardwaj
 I-GMs.Rachna Chaudhary
 I-HMs.Abha Kohli
 I-IMs.Tanushi Gupta
Class II

Class Co ordinator : Ms.Kunjan Bhutani

II-AMs.Megha Arora
II-BMs.Anjali Grover
II-CMs.Rashmi Sharma
II-DMs.Pushpinder Kaur
II-EMs.Deepika Wahi
II-FMs.Ashna Richards
II-GMs.Arti Rana
II-HMs.Muskan Arora
Class III

Class Co ordinator : Ms.Kunjan Bhutani

III-AMs.Shikha Kapur
III-BMs.Brinda Ahuja
III-CMs.Kunjan Bhutani
III-DMs.Deepa Ahuja
III-EMs.Shivani Arora
III-FMs.Sonia Batra
III-GMs.Seema Sharma
III-HMs.Lata Goel
Class IV

Class Co ordinator : Ms.Ritu Narang

IV-AMs.Sugeet Malhotra
IV-BMs.Indra Chaturvedi
IV-CMs.Pinky Ghati
IV-DMs.Anita Dua
IV-EMs.Humaira Khan
IV-FMs.Agrita Khandelwal
IV-GMs.Mamta Madan
IV-HMs.Sheetal Puri
Class V

Class Co ordinator : Ms.Sapna Bahl

V-AMs.Jyoti Singh
V-BMs.Sonia Sharma - II
V-CMs.Arti Gupta
V-DMs.Purnima Roy
V-EMs.Garima Gupta (New teacher from 2nd July)
V-FMs.Preeti Saxena
V-GMs.Sonia Sharma - I
V-HMs.Monisha Malik Sabharwal
Class VI

Class Co ordinator : Ms.Maninder

VI-AMs.Sanju Saigal
VI-BMs.Deepanjully Mahanta
VI-CMs.Ritu Bansal
VI-DMs.Sudesh Sharma
VI-EMs.Ritu Sharma
VI-FMs.Kaveri Kamra
VI-GMs.Sunita Rawat
VI-HMs.Shubhi Juneja
Class VII

Class Co ordinator : Ms.Sapna Anand

VII-AMs.Shashi Sahni
VII-BMs.Archana Bindal
VII-CDr. (Ms.)Jyotsna Srivastava
VII-DMs.Ruchi Gupta
VII-EMs.Nidhi Bajaj
VII-FMs.Rajni Rathore
VII-GMs.Sonam Khattar
VII-HMs.Sukriti Sehgal
Class VIII

Class Co ordinator : Ms.Anju Arora

VIII-AMs.Sandhya Thapar
VIII-BMs.V.R. Geetha
VIII-CMs.Shashi Kala Jain
VIII-DMs.Meera Bhatnagar
VIII-EMs.Bharati Tewari
VIII-FMs.Tripti Makin
VIII-GMs.Priyanka Kakkar
VIII-HMr.Deepak Sharma
Class IX

Class Co ordinator : Ms.Jyotsana Gulati

 

IX-AMr. Yuvraj
IX-BMs.Deepika Bhasin
IX-CMs.Anju Marwah
IX-DMs.Rita Sharma
IX-EMs.Sunita Verma
IX-FMs.Kavita Bhatia
IX-GMs.Aarti Singhal
IX-HMs.Satinder Kaur
  
Class X

Class Co ordinator : Ms.Vinita Mathur

X-AMs.Manjari Gupta
X-BMs.Anjali Virmani
X-CMs.Puja Ahuja
X-DMs.Nisha Negi
X-EMs.Uttara Mukherjee
X-FMs.R. Maakan
X-GMs.Sakshi Sharma
X-HMs.Sabina Chowdhary
  
Class XI

Class Co ordinator : Ms.Anupam Sachdev

 

XI-AMs.Shweta Khurana
XI-BMs.Pooja Seth
XI-CMs.Amardeep Singh
XI-DMs.Rani Bhardwaj
XI-EMs.R B Gupta
XI-FMs.Geeta Balani
XI-GMs.Bhawna Kapoor
XI-HMs.Paran Mehta
  
Class XII

Class Co ordinator : Ms.Ritu Rohatgi

 

XII-AMs.Meera Asthana
XII-BMs.Neelu Aggarwal
XII-CMs.Ravi Mahajan
XII-DMs.Neha Chandna
XII-EMr.Pankaj Kumar
XII-FMs.Darshpreet
XII-GMs.Shailja Nagpal
XII-HMs.Kirty Shergill